Aktiviteter

AKTIVITETSLEDERE

 

Genbrugsbutikken

Dorte L. Andersen, Lauritzlarsensvej 11, 4780 Stege
tlf. 3049 7715
lauritzlarsensvej@gmail.com

Helle Adelfest, Dammegade 36, 4792 Askeby
tlf. 2071 7617
adelfest@privat.dk

Julehjælp

Kurt Jensen, H. Henriksensvej 7, 4780 Stege
tlf. 4159 1325,
k@mail123.dk

Ansvarlig for Landsindsamling

Lis Majken Wulff, Stenagervej 8, 4792 Askeby
tlf 4030 8005
lis_wulff@hotmail.com

Hjertestartere, formidling af køb for Møn, Vordingborg og Præstø

Erik Hinrichsen, Fanefjordgade 91D, 4192 Askeby
tlf. 2064 8927
erik@moennet.dk

Besøgstjenesten

Inge Kristensen, Jørgensmindevej 11, 4793 Bogø
tlf. 4673 2767 & 2083 2767
ingek@privat.dk

Vågetjenesten

Lena Dam-Nielsen, Søndersognsvej 70, 4780 Stege
tlf. 5057 9288
lenadam89@icloud.com

Kommunikation & Info samt Webansvarlig

Lis Majken Wulff, Stenagervej 8, 4792 Askeby
tlf. 4030 8005
lis_wulff@hotmail.com

Ferielejrformidler for børn og unge for hele Vordingborg Kommune

Erik Hinrichsent, Fanefjordgade 91D, 4192 Askeby
tlf. 2064 8927
erik@moennet.dk

Nørkleprogrammet

Ester Madsen, Engvej 1c, 4780 Stege
tlf. 5581 6194
lauritslarsensvej@gmail.com

Hvervning af medlemmer

Joan Ternstrøm, Busenevej 45, 4791 Borre,
tlf. 5586 3333 & 6086 333
joan@ternstroem.dk

Røde Kors Møn Integration

Morten Pihl, Rådhusgade 47, 4780 Stege
tlf. 4142 8878
morten@pihl.net

Leje af Samaritter

Vagt-koordinator: se venligst på www.vordingborg.drk.dk

Distrikskonsulent

Bo Hansen
tlf. 4848 1905
mobil 4050 6928
boh@drk.dk

Landskontoret

Blegdamsvej 27, 2100 København Ø, Postboks 2600
tlf. 3525 9200