Aktiviteter

Aktiviteter

Aktivitetsledere

Genbrugsbutikken
Dorte L. Andersen, Lauritzlarsensvej 11, 4780 Stege, tlf. 3049 7715
lauritzlarsensvej@gmail,com

Helle Adelfest, Dammegade 36, 4792 Askeby, tlf. 55817617
adel@privat.dk

Julehjælp & Ansvarlig for Landsindsamling
Kurt Jensen, H. Henriksensvej 7, 4780 Stege, tlf. 4159 1325,
k@mail123.dk

Hjertestartere, formidling af køb for Møn og Præstø
Erik Hinrichsen, Fanefjordgade 91D, 4192 Askeby, tlf. 2064 8927
erik@moennet.dk

Besøgstjenesten
Inge Kristensen, Jørgensmindevej 11, 4793 Bogø, tlf. 4673 2767 & 2083 2767
ingek@privat.dk

Vågetjenesten
Angus Crammond, Udbygade 38, 4780 Stege, tlf. 2655 4701
angus.Crammond@gmail.com

Kommunikation & Info samt Webansvarlig
Jørgen Bagge, Søvænget 22, 4780 Stege, tlf. 6150 1400
jbagge@dksjob.dk

Førstehjælp,
Arne Holtesen, 

Ferielejrformidler for børn og unge for hele Vordingborg Kommune
Erik Hinrichsent, Fanefjordgade 91D, 4192 Askeby, tlf. 2064 8927
erik@moennet.dk

Nørkleprogrammet
Ester Madsen, Engvej 1c, 4780 Stege, tlf. 5581 6194
lauritslarsensvej@gmail.com

Hvervning af medlemmer Projektleder
Uffe Ternstrøm, Busenevej 45, 4791 Borre,
tlf. 5586 3333 & 6086 333
uffe@ternstroem.dk

Røde Kors Møn Integration
Aktiviteten har to ligestillede aktivitetsledere:

Morten Pihl, Rådhusgade 47, 4780 Stege,  tlf. 4142 8878
morten@pihl.net
Thomas Haugaard Jensen, Nørrebyvej 20, 4791 Borre, tlf. 2890 8830
thomas.haugaard@gmail.com

Leje af Samaritter
Vagt-koordinator: se venligst på www.vordingborg.drk.dk

Distrikskonsulent
Bo Hansen, : tlf. 4848 1905, mobil 4050 6928, E-mail boh@drk.dk

Landskontoret
Blegdamsvej 27, 2100 København Ø, Postboks 2600 : tlf. 3525 9200

Hold dig ikke tilbage for at kontakte aktivitetslederne. De vil med stor fornøjelse holde dig orienteret om aktiviteterne.

Test af video

Test af video

Test af video